Cestovní podkolenky do letadla a autobusu

prevence žilní trombóze a plicní embolii

Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro zahrádkáře Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy do laboratoří Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro geodety Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro kominíky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro domácí dlaždiče Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy do laboratoří Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro zedníky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy do laboratoří Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro dělníky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro automechaniky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro malíře Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro dělníky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro mechaniky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro úklid Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro obkladače Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro malíře Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro myslivce Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro domácí kutily Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro zahrádkáře Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro stavaře Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro mechaniky Pracovní oděvy MICHAELA - oděvy pro obkladače

Cestovní podkolenky Avicenum Travel

Pocity těžkých nohou a jejich opuchání jsou typické obtíže, spojené s dlouhým sezením bez pohybu. Zejména při dalekých cestách dochází ke zpomalení krevního oběhu v dolních končetinách a je zde možnost vzniku malých krevních sraženin, které mohou v nejhorším případě vést až k plicní embolii.

Cestovní podkolenky - Avicenum Travel
Cestovní podkolenky Avicenum Travel

Kompresivní podkolenky Avicenum Travel nabízejí okamžité řešení těchto problémů. Avicenum Travel mají odstupňovaný tlak a nenechají tak ochabnout žilní stěny. Jedinečný zdravotní lem zajišťuje, aby punčocha výborně padla a současně nohu nevhodně nezaškrtila.

Cestovní podkolenky - Avicenum Travel
Obr. Barevné provedení cestovních podkolenek Avicenum Travel

Regenerace pokožky díky mikrokapslím Skintex

Cestovní podkolenky jsou zdravotní kompresivní výrobky s úpravou pro výživu a regeneraci pokožky dolních končetin. V produktech Avicenum Travel (platí pro I. a II. kompresní třídu) jsou použity Mikrokapsle Skintex Anti-Heavy-Legs. Tyto mikrokapsle v průběhu nošení transportují extrakty přírodních látek k pokožce a jejich kombinací napomáhají ke zmírnění nepříjemných pocitů těžkých nohou.

Speciální mikrokapsle Skintex® jsou fixovány mezi vlákny úpletu. Během nošení dochází díky odstupňuvané kompresi punčoch k mikromasáži a z mikrokapslí se uvolňují uklidňující příměsi grapefruitu, citrónu, mentolu, tymiánu, cypřiše a látky urea. Tyto látky mají pozitivní vliv na regeneraci a vyživu pokožky. Výrobek je dermatologicky testován a proto lze použít v přímém styku s pokožkou. Účinek mikrokapslí Skintex je zaručen i po několika praních.

Vlastnosti, složení a vyráběné velikosti

Špatný krevní oběh způsobuje vážná onemocnění

Onemocnění, která vznikají ze špatného krevního oběhu jsou především žilní trombóza a plicní embolie. Jsou to dvě onemocnění, která spolu velmi úzce souvisí.

Co je žilní trombóza?

Při žilní trombóze se uvnitř žíly vytvoří krevní sraženina neboli trombus, která brání průtoku krve žilním řečištěm.

Hluboká žilní trombóza dolních končetin je nejčastější příčinou plicní embolie. Sraženina vzniká v hluboko uložených žilách dolních končetin. Trombózou však mohou být postiženy i povrchové žíly, probíhající těsně pod kůží či žíly na paži nebo velké žíly v břišní nebo hrudní dutině. K hlavním příčinám vzniku trombózy patří především zvýšená srážlivost krve a zpomalení toku krve v cévách. Nebezpečná je proto dlouhodobá nehybnost nohou např. při upoutání na lůžko, letu v letadle nebo cestě v autobuse. Pravděpodobnost rozvoje trombózy zvyšují také úrazy, operace, obezita, výskyt křečových žily či některých typů nádorů.

Hlavními symptomy nemoci jsou především otok, zarudnutí a bolestivost.

Co je plicní embolie?

Při uvolnění krevní sraženiny v žíle se z ní stává embolus a ten je unášen krví až k srdci. Dostává se dále do plicního řečiště, kde putuje tak dlouho, dokud se nedostane do plicní cévy, která je užší než jeho velikost a ucpe ji.

Projevy plicní embolie jsou zejména dušnost a bolest na hrudi, vykašlávání krve a v nejhorším případě může končit až smrtí. Intenzita projevů závisí na rozsahu embolie, tedy na velikosti trombu a důležitosti cévy, kterou zneprůchodnil.

Plicní tepny však nemusí být ucpány pouze krevní sraženinou, stejně nebezpečný může být i vzduch nebo částečky tukové tkáně, které se do oběhu mohou dostat při úrazu.

Jak předcházet riziku?

Pro bližší informace o produktu nás kontaktujte telefonicky a nebo pomocí kontaktního formuláře na úvodní straně